Ubezpieczenie domku letniskowego

Share This Post

Gwałtowny rozwój branży turystycznej w całym kraju sprawił, że z roku na rok przybywa punktów noclegowych. Noclegi oferowane są w różnych kategoriach od hoteli pensjonatów przez domki letniskowe, gospodarstwa agroturystyczne, kempingi po pola namiotowe. Bez względu na rodzaj budynku niezwykle istotną formą zabezpieczenia jest ubezpieczenie inwestycji od zdarzeń losowych. Dużym zainteresowaniem klientów cieszy się polisa- ubezpieczenie domku letniskowego. Domek letniskowy bądź domek holenderski nie posiadają osobnej definicji w prawie budowlanym. Są to nieruchomości i podlegają podobnym regulacjom jak pozostałe budynki.

Ubezpieczenie domku letniskowego do 35 m2

Coraz częściej, z uwzględnieniem nowych przepisów, powstają obiekty o powierzchni użytkowej do 35 m które nie wymagają pozwolenie na budowę. Inwestorzy nie angażują dużych i nakładów pracy wznoszą obiekty do 35 m2. Są one tanie a jednocześnie spełniają oczekiwania mniej wymagających turystów. W związku w tym rośnie popyt na ubezpieczenie domków do 35m2  

Co podlega ubezpieczeniu obiektu turystycznego?

Charakter obiektów, o których mowa związany jest z podwyższonym ryzykiem wystąpienia różnego rodzaju nieprzewidzianych wydarzeń takich jak dewastacja, pożar, uszkodzenie. Ze względu na lokalizację w pobliżu rzek czy jezior obiekty noclegowe podlegają podwyższonemu ryzyku powodzi lub zalania.  W sezonie obłożenie obiektów jest spore. Duża rotacja turystów często z dziećmi bądź zwierzętami domowymi to podwyższone ryzyko wystąpienia w różnego rodzaju szkód czy zniszczenia. Właściciele obiektów turystycznych motywowani chęcią zysku z inwestycji niechętnie zakładają wystąpienie dodatkowych kosztów w postaci naprawy uszkodzeń wynikających z zjawisk atmosferycznych czy udziału osób trzecich.

Wykupienie polisy dla nieruchomości o przeznaczeniu pod wynajem to doskonałe rozwiązanie, które zabezpiecza interes właściciela. Brak odpowiedniego ubezpieczenia domku letniskowego może w skrajnym przypadku skutkować utratą całości zainwestowanych środków. Przedmiotem ubezpieczenia domku są w zależności od wybranej opcji: ściany i dach schody, instalacje grzewcze, elektryczne, gazowe i inne, stolarka drzwi i okien tynki i pokrycia malarskie jak również elementy szklane. Ochronie podlegają często  elementy małej architektury na terenie obiektu takie jak altany, grill, baseny, oczka wodne lub  sauna.

 Ryzyka występujące w obiektach turystycznych

Ochrona ubezpieczeniowa chroni od większości zagrożeń takich jak pożar, silny wiatr, deszcz i grad, zalanie, powódź, kradzież, uderzenie pioruna. Wszystkie ryzyka objętych ochroną jak również wyłączenia odpowiedzialności zawarte są każdorazowo w o w ogólnych warunkach ubezpieczenia, które warto poznać przed wykupieniem polisy.

 Ile kosztuje ubezpieczenie domku letniskowego?

Polisa ubezpieczeniowa w centruminplus dla obiektów turystycznych takich jak domki letniskowe czy domki holenderskie to koszt już od około 100 zł rocznie. Na cenę składki wpływa przede wszystkim wartość obiektu i elementów wyposażenia jak również opcja polisy ubezpieczeniowej. Już najniższa składka to pewność że w razie wystąpienia najczęściej występujących zdarzeń właścicielowi obiektu wypłacone zostanie odszkodowanie na pokrycie ewentualnych szkód.

Jak wykupić ubezpieczenie domku letniskowego?

Domek letniskowy lub inny obiekt o charakterze turystycznym ubezpieczycie Państwo korzystnie w Centrum ubezpieczeń centruminplus bez konieczności wizyty w biurze. Proces wyceny jak również dopasowanie oferty przeprowadzić możemy zdalnie. Polisę po opłaceniu online otrzymacie państwo w formie e-mail bądź pocztą tradycyjną.

Szukacie polisy na domek letniskowy, agroturystykę lub inny obiekt z branży turystycznej? Centruminplus czeka.

Ul. Traugutta 3, Tomaszów Lubelski

www.centruminplus.pl

kontaktcentruminplus@gmail.com

690011775

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

More To Explore

Tablice informacyjne z kodem QR

Tablice informacyjne z kodami QR W erze cyfrowego postępu, instytucje na Roztoczu mogą zrewolucjonizować sposób prezentacji informacji dzięki nowatorskiemu połączeniu tradycyjnych tablic informacyjnych z technologią

Wystawy multimedialne

Wystawy multimedialne Centruminplus specjalizuje się w organizacji wystaw multimedialnych i konferencji łącząc tradycyjne metody prezentacji z nowoczesnymi technologiami. Oferując kompleksowe przygotowanie wystaw zdjęć i filmów

Do You Want To Boost Your Business?

drop us a line and keep in touch