Czy stać Cię na tanie ubezpieczenie?

Share This Post

Czy wszystkie polisy są jednakowe

Wybierając polisę ubezpieczeniową bez względu na to jakiego rodzaju ubezpieczenia szukamy ważniejsze od ceny wykupionej polisy okazują się być warunki samej ochrony. Nie ma znaczenia czy chodzi o obezpieczenie komunikacyjne tj. podstawowego OC (odpowiedzialności cywilnej) czy też o jedną dodatkowych opcji takich jak Autocasco, Assistance, NNW,  ubezpieczenia szyb czy opon T samo dotyczy inneych nieobowiązkowych  polisy jak np.  turystyczne, ubezpieczenia na życie, ubezpieczenia dla przedsiębiorców czy ubezpieczenia rolne. Postanowienia zawarte w Karcie Produktu lub OWU- ogólnych warunkach ubezpieczenia okazują się mieć fundamentalny wpływ na zadowolenie klienta przechodzącego przez proces likwidacji szkody.

Tanio czy dobrze?

Oszczędność wynikająca w z niskiej ceny polisy ubezpieczeniowej może być racjonalna w przypadku Ubezpieczenia Odpowiedzialności Cywilnej pojazdów gdzie likwidacja szkody spowodowanej przez ubezpieczonego kierowcę leży po stronie osoby poszkodowanej a za jej przebieg odpowiada towarzystwo ubezpieczeniowe. Jednak wszystkie pozostałe polisy ubezpieczeniowe istotnie różnią się w zakresie oferowanej ochrony . Przykładem może być porównanie warunków popularnego wśród kierowców ubezpieczenia Assistance oferującego pomoc w  sytuacji unieruchomienia pojazdu w wyniku awarii. Różnica dotyczy limitu kilometrów na holowanie uszkodzonego pojazdu możliwości skorzystania z auta zastępczego, taksówki,  ważności polisy w kraju bądź też za granicą.  Pozorna oszczędność na etapie zakupu ubezpieczenia  może okazać się początkiem wielu problemów wynikających z ograniczeń zawartych w polisie. Assistance jest prostym przykładem na różnice pomiędzy oferowanymi wariantami ochrony. Jak bardzo różnić potrafią się warianty ubezpieczenia na życie bądź wyłączenia ochrony w przypadku ubezpieczenia nieruchomości czy skutków nieprzewidzianych wydarzeń dotyczących upraw rolnych okazuje się często dopiero w  czasie procesu likwidacji szkody.

Kto skorzysta?

Dlatego też bardzo istotnym elementem wyboru odpowiedniego wariantu ubezpieczenia powinna być każdorazowo zbadanie indywidualnych potrzeb klienta towarzystwa ubezpieczeniowego. Nie mniej wystosowanie takiej propozycji wariantu, która najbardziej odpowiada preferencjom klienta. W interesie ubezpieczonego lecz również  agenta jest kompleksowa ocena potrzeb i precyzyjne dopasowanie polisy tak by klient wybrał opcję, która zabezpiecza wszystkie ryzyka występujące w jego przypadku i niepotrzebnie nie płacił za warianty których nie potrzebuję. Zadowolony z dopasowanej właściwie oferty klient z pewnością doceni profesjonalny dobór produktu ubezpieczeniowego i przyszłości powróci do firmy w której otrzymał rzetelną pomoc.

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

More To Explore

Tablice informacyjne z kodem QR

Tablice informacyjne z kodami QR W erze cyfrowego postępu, instytucje na Roztoczu mogą zrewolucjonizować sposób prezentacji informacji dzięki nowatorskiemu połączeniu tradycyjnych tablic informacyjnych z technologią

Wystawy multimedialne

Wystawy multimedialne Centruminplus specjalizuje się w organizacji wystaw multimedialnych i konferencji łącząc tradycyjne metody prezentacji z nowoczesnymi technologiami. Oferując kompleksowe przygotowanie wystaw zdjęć i filmów

Do You Want To Boost Your Business?

drop us a line and keep in touch