Ubezpieczenia w Tomaszowie Lubelskim

Share This Post

Double exposure of man hands holding a credit card and city drawing. modern town and E-commerce pay on-line concept.

Lokalizacja i charakterystyka

Tomaszów Lubelski to średniej wielkości miasto powiatowe zlokalizowane w południowo-wschodnim zakątku województwa Lubelskiego. Leży w  niewielkiej odległości od przejścia granicznego z Ukrainą w Hrebennym, na styku województw podkarpackiego i Lubelskiego. Najbliższe duże miasto  to Zamość W okolicy znajdują się również miejscowości: Krasnobród, Bełżec, Narol, Szarowola, Tarnawatka i wiele mniejszych.

Firmy na rynku

W Tomaszowie podobnie jak w innych podobnych miastach dość dobrze rozwinięty jest rynek ubezpieczeń. Znajdują się tam punkty agencyjne film wiodących na rynku tj. PZU, Warta, Hestia, Generali, Link4 jak również wiele multiagencji ubezpieczeniowych, które oferują zawieranie polis w imieniu wielu film. Pytanie,  to która forma działalności ubezpieczeniowej jest korzystniejsza dla klienta jest często zadawane przez potencjalnych ubezpieczonych. Zaletą agentów wyłącznych jest to że w ich ofercie cena polisy może być niższa niż u przedstawiciela multiagencji nawet tych największych na rynku czyli unilink czy CUK. Zdecydowaną przewagą multiagencji jest to, że po zbadaniu oczekiwań i potrzeb klienta są w stanie zaoferować polisę najbardziej zbliżoną  do zapotrzebowania klienta. Wybierając ją z oferty wielu firm ubezpieczeniowych. Różnice w zapisach ogólnych warunków ubezpieczenia OWU potrafią być spore. Stawka danej polisy może różnić się nawet o kilkadziesiąt procent. Czynią ofertę danej ubezpieczalni trudną do zaakceptowania nawet dla stałych klientów. Dotyczy to zarówno ubezpieczeń OC, AC, Assistance jak również Ubezpieczeń na życie, turystycznych, rolnych czy firmowych.

Analiza potrzeb ubezpieczeniowych

Jakiego rodzaju ubezpieczenia dominują na rynku? Odpowiedź jest prosta ubezpieczenia obowiązkowe. Obowiązek posiadania polisy OC czyli odpowiedzialności cywilnej właściciela pojazdu sprawia że najczęściej sprzedawanymi polisami są właśnie ubezpieczenia samochodów osobowych, samochodów ciężarowych, motocykli i pojazdów rolniczych. Wielu właścicieli nowych pojazdów o znacznej wartości decyduje się na zakup autocasco czyli polisy gwarantującej wypłatę odszkodowania w sytuacji kradzieży lub szkody komunikacyjnej. Kierowcy, którzy dużo podróżują dokupują chętnie polisę Assistance gwarantującą szybką pomoc w sytuacji unieruchomienia samochodu wskutek awarii.  Perspektywa szybkiego otrzymania auta zastępczego oraz pomoc lawety, która odwiezie samochód do wskazanego warsztatu lub do miejsca zamieszkania gwarantuje spokój i pewność kontynuacji podróży. Podobne czynniki sprawiają, że ubezpieczenia turystyczne szczególnie na wyjazdy zagraniczne zyskują na popularności.

Otoczenie Miasta Tomaszów Lubelski to gminy przeważnie o charakterze rolniczym. Coraz więcej właścicieli upraw decyduje się więc kupić polisę chroniącą uprawy na wypadek klęski czy nieurodzaju. Należy dodać że wiele z tych polis jest częściowo refundowanych ze środków unijnych lub rządowych. Kolejną istotną grupą klientów ubezpieczalni stają się właściciele firm z różnych sektorów dla których fundamentalne znaczenie ma płynność finansowa. Nieprzewidziane wydatki mogą zaburzyć funkcjonowanie nawet najlepiej prosperującego przedsiębiorstwa. Ubezpieczenie najbardziej niepożądanych ryzyk i pewność wypłaty odszkodowania sprawia, że właściciele firm, którzy zdecydowali się na wykupienie ubezpieczenia mogą spać spokojnie.

Trendy

Analizując rynek branży ubezpieczeniowej można bez obaw stwierdzić, że ubezpieczenia dotyczą praktycznie  każdej dziedziny życia. Poprawa standardu bytowania i gromadzenie wartościowych dóbr sprawia że konsumenci coraz chętniej sięgają po polisy. Jakie argumenty przemawiają za wyborem filmy, która sprzeda nam ubezpieczenie? Najważniejsza wydaje się być cena ubezpieczenia nie zawsze jednak jest to jedyny istotny czynnik. Rosnąca świadomość sprawia, że ubezpieczeni zwracają baczną uwagę na zapisy OWU. Niezwykle istotne jest również dla klienta łatwość porównanie ofert. To oferują multiagencje. Bardzo ważna jest profesjonalna obsługa. Dotyczy to tylko nie tylko zawierania polisy lecz również  pomoc w likwidacji szkody i rozwiązywania ewentualnych problemów. W dobie globalizacji i cyfryzacji klienci cenią coraz częściej możliwość porównania ofert. Bardzo ważna jest możliwość zawarcia polisy bez konieczności wizyty w biurze ubezpieczeniowym.

Perspektywy

Na znaczeniu zyskują firmy oferujące usługi online. Porównywarki dostępne w telefonie komórkowym, tablecie lub w komputerze osobistym pozwalające znaleźć i dopasować najlepszą ofertę. Klient może porównać  ceny i zawrzeć polisę online korzystając przy tym  z płatności elektronicznej. Najprawdopodobniejszybko postępujący proces automatyzacji tej branży sprawi, że już nieodległej przyszłości rzadkością będą polisy zawierane w biurach i opłacone gotówką. Rynek zdominują najpewniej zautomatyzowane narzędzia, które pomogą klientom w doborze najlepszego ubezpieczenia przypomną o kończącej się polisie. Zaproponują najkorzystniejsze rozwiązania a w razie potrzeby profesjonalnie przygotowany konsultant pomoże w rozmowie telefonicznej prowadzonej z fotela we własnym domu.

Centrum inplus Tomaszów Lubelski

W ten trend wpisuje się nowopowstała agencja ubezpieczeniowa działjaca pod szyldem centrum doradztwa finansowego inplus. Multiagencja wspólracuje z największymi towarzystwami na rynku: Warta, Hestia, Generali, Concordia, Link4, Wiener. Interrisk itp. Wizyta na stronie https://centruminplus.pl/ubezpieczenia-2/ pomaga w łatwy sposób zapoznac się z ofertą agencji centruminplus.pl. Pozwoli też samodzielnie przeprowadzic proces wyszukiwania oferty ubezpieczenia. Dla osób, które wolą bezpośnredni kontakt z konsultantem ds. ubezpieczeń dostępny jest nr infolinii 69 00 11 775. Pozostaje też możliwość rozmowy na chacie. Biuro mieści się w świetnej lokalizacji w centrum Tomaszowa Lubelskiego ul.Traugutta 3 tuż przy galerii handlowej.

W centrum doradztwa finansowego inplus obok ubezpieczeń dostepne są rónież oferty banków i innych instytucji finansowych. https://centruminplus.pl/kredyty-gotowkowe/ Klient poróna tu oferty kredytów i pożyczek również krótkoterminowych tzw. chwilówek, kont osobistych i firmowych sprawdzi oferty kart kredytowych. Nowością jest rónież dostęp do skorzystania z Biura Informacji Gospodarczej Infomonitor. Oferta dotyczy windykacji oraz sprawdzania czy dodawania wpisów do bazy dłużników. https://centruminplus.pl/sprawdz-partnera/

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

More To Explore

Tablice informacyjne z kodem QR

Tablice informacyjne z kodami QR W erze cyfrowego postępu, instytucje na Roztoczu mogą zrewolucjonizować sposób prezentacji informacji dzięki nowatorskiemu połączeniu tradycyjnych tablic informacyjnych z technologią

Wystawy multimedialne

Wystawy multimedialne Centruminplus specjalizuje się w organizacji wystaw multimedialnych i konferencji łącząc tradycyjne metody prezentacji z nowoczesnymi technologiami. Oferując kompleksowe przygotowanie wystaw zdjęć i filmów

Do You Want To Boost Your Business?

drop us a line and keep in touch