Dzień języków obcych

Share This Post

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W SZKOLE PODSTAWOWEJ W NAROLU

W czwartek 29 września w szkole podstawowej w Narolu obchodzimy Europejski dzień języków obcych. Dzień Języków obchodzony jest od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską. Jego celem jest ukazanie różnorodności językowej świata i europy oraz skłonienie populacji do skutecznej nauki języków obcych jako sposobu na poszerzanie perspektyw do rozwoju społeczeństw. Kluczowa jest świadomość, że różnorodność językowa stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy narodami a różnorodność językowa stanowi ważny element  bogatego dziedzictwa kulturowego Europy. Bardzo ważne są starania mające na celu promowanie wielojęzyczności na terenie całego kontynentu.

Najczęściej używane języki świata

Ranking języków świata, których używa się w największym stopniu, wynika z liczby osób, które się nimi posługują. W tym przypadku kolejność języków na liście nie powinna być niespodzianką:

chiński (mandaryński)

angielski

hiszpański

hindi

arabski

portugalski

bengalski

rosyjski

japoński

niemiecki

Najtrudniejsze języki na świecie

Według badań prowadzonych przez SIL International (Summer Institute of Linguistics) w grupie języków świata, których nauka sprawia najwięcej trudności, znajdują się języki:

islandzki

fiński

węgierski

polski

koreański

japoński

arabski chiński (mandaryński)

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

More To Explore

Tablice informacyjne z kodem QR

Tablice informacyjne z kodami QR W erze cyfrowego postępu, instytucje na Roztoczu mogą zrewolucjonizować sposób prezentacji informacji dzięki nowatorskiemu połączeniu tradycyjnych tablic informacyjnych z technologią

Wystawy multimedialne

Wystawy multimedialne Centruminplus specjalizuje się w organizacji wystaw multimedialnych i konferencji łącząc tradycyjne metody prezentacji z nowoczesnymi technologiami. Oferując kompleksowe przygotowanie wystaw zdjęć i filmów

Do You Want To Boost Your Business?

drop us a line and keep in touch