Ubezpieczenia online

Share This Post

Double exposure of man hands holding a credit card and city drawing. modern town and E-commerce pay on-line concept.

Nowe technologie w branży ubezpieczeń

Szybki postęp w rozwoju technologii cyfrowych jak również nowa globalna sytuacja związana z pandemią przyczyniła się do dynamicznej zmiany procesu wyboru i zawarcia polis ubezpieczeniowych. Gwałtownie rośnie odsetek osób, które nie decydują się na wizytę w biurze agenta ubezpieczeniowego a wybierają ubezpieczenia online.  Dokonują wyboru najlepiej dopasowanej polisy w oparciu o rozmowę telefoniczną bądź intuicyjne narzędzia takie jak wyszukiwarki polis. Większość towarzystw ubezpieczeniowych wprowadza tego rodzaju udogodnienia. Wyszukiwarka ubezpieczeń  online pozwala po wprowadzeniu podstawowych danych niezbędnych do kalkulacji. W kilka chwil przygotowuje oferty ubezpieczenia. Taka oferta w przypadku prostych polis może być sfinalizowana w kilku prostych krokach kończących się zawarciem umowy ubezpieczenia. Pozostaje jedynie opłacanie również drogą elektroniczną bądź tradycyjnie na poczcie czy w banku. Do dyspozycji klientów, którzy potrzebują większej ilości danych dotyczących zakresu ubezpieczenia, sum gwarancyjnych czy wyłączeń pozostają konsultanci dostępni na infolinii lub internetowym chacie.

Zalety ubezpieczenia online

Do największych zalet ubezpieczenia online należy wygoda użytkownika, który sam decyduje kiedy rozpocząć proces wyboru polisy. Może tą czynność podzielić na kilka etapów w zależności czasu który ma do dyspozycji. Może porównać ofertę z innymi, spokojnie sprawdzić warunki ubezpieczenia. Kolejnym atutem internetowych narzędzi pomocnych przy wyborze ubezpieczenia jest ich wszechstronność. Bardzo często wyszukiwarki oferowane przez multiagencje takie jak UNILINK, CUK i inne  mają w swojej ofercie ubezpieczenia kilku lub kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych. Zwykle warunki wymagane w danym towarzystwie nie są jednakowe co sprawia że wysokość proponowanej składki dla danej polisy różni się nawet o kilkadziesiąt procent. 

Online bez ryzyka

Ubezpieczenia online pozwalają więc zaoszczędzić nie tylko czas ale i pieniądze ubezpieczającego. Jednym z najistotniejszych elementów charakteryzującym ubezpieczenia online jest brak konieczności wizyty w biurze. Jest to niezwykle istotne w dobie zagrożeń i ograniczeń związanych z globalną pandemią. Elektroniczny proces wyboru i zawarcia polisy ogranicza do minimum ryzyko ewentualne infekcji związanej z oczekiwaniem w kolejce, spotkaniem agenta, płatnością gotówkową czy podpisywaniem dokumentów.

Prawo a ubezpieczenia online

Przepisy dotyczące zawierania umów na odległość chronią konsumentów. Dają im możliwość odstąpienia od polisy w razie niezgodności warunków umowy  przedstawionymi w ofercie. Samo zawarcie umowy ubezpieczenia finalizowane jest terminowym przelanie środków na konto. Towarzystwa ubezpieczeniowe stale monitorują rynek i dopasowują swoą ofertę do potrzeb konsumentów. Zdecydowana z nich wprowadza i faworyzuje wręcz zdalną formę zawierania umowy polizowej. Ubezpieczenia online wydają się być kieruniem w którym rozwinie się branża.

Ubezpieczenia online w ofercie Centrum doradztwa finansowego INplus w Tomaszowie Lubelskim

Centrum Inplus wychodząc naprzeciw trendom wprowadziło do oferty możliwość zawierania polis online. Najprostszym sposobem na znalezienie polisy komunikacyjnej OC AC NNW czy ASSistance jest skorzystanie z wyszukiwarki na stronie www.centruminplus.pl .W razie potrzeby pod numerem infolini 69 00 11 775 można skorzystać z doradztwa konsultanta. Do dyspozycji klientów pozostaje rónież wygodny w użyciu czat.

Concept of insurance with umbrella over a house, a car and a family

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

More To Explore

Tablice informacyjne z kodem QR

Tablice informacyjne z kodami QR W erze cyfrowego postępu, instytucje na Roztoczu mogą zrewolucjonizować sposób prezentacji informacji dzięki nowatorskiemu połączeniu tradycyjnych tablic informacyjnych z technologią

Wystawy multimedialne

Wystawy multimedialne Centruminplus specjalizuje się w organizacji wystaw multimedialnych i konferencji łącząc tradycyjne metody prezentacji z nowoczesnymi technologiami. Oferując kompleksowe przygotowanie wystaw zdjęć i filmów

Do You Want To Boost Your Business?

drop us a line and keep in touch